Hasta Şortu

Hasta olan kişiler, hastanede yatma veya diğer nekahet dönemlerinde rahatlığını sağlayacak eşyalara ihtiyaç duyar. Zorlanacakları ve kendilerini yoracakları her eşya onların sağlıkları adına sorun oluşturan eşyalardan olacaktır. Bu nedenle hastalara özel eşya ve giyim malzemeleri geliştirilir. Bu giyim malzemelerinden biri olan hasta şortu oldukça gerekli olan bir giyim malzemesidir.

Özellikle ameliyat ve pansuman gibi durumlarda hasta bu şortla çok rahat edecektir. Yatan hastaların konforu ve rahatlığının yanı sıra temizliği de çok önemlidir. Hasta şortu sayesinde temizlikte de herhangi bir negatif durum ortaya çıkmayacaktır. Hasta şortları su geçirmeyen yapıya sahip olduğundan hastanın tuvalet konusunda yaşadığı sıkıntıya karşı da bir çözüm önlemi oluşturacaktır. Hasta bu sayede altını ıslatma sorunu sebebiyle endişe duymayacak ve sürekli olarak iç çamaşırı değiştirme sorunu da yaşamamış olacaktır.

Hasta şortunun kolay ve rahat giyilebilmesi bu ürünün seçilmesinde etkili olan diğer nedenlerden olurken aynı zamanda ekonomik olması da tercih edilmesini sağlar. Hastane ortamında kullanımı hastayı oldukça rahat ettirecektir. Ameliyat için uygun olan hasta şortları sıvı kovuculuğunu en üst düzeyde sağlamak amacıyla farklı katmanlı olarak tasarlanıyor.

Böylelikle kullanılan ürün sebebiyle enfeksiyon oluşma riski de ortaya çıkmıyor. Temiz bir kullanıma sahip olan hasta şortları kirlendiğinde atılan bir özellik taşıyor. Paketinde çoklu halde bulunan bu ürün sayesinde hastaya acilen iç çamaşırı bulmak zorunda da kalınmamış oluyor. Hastanede hastası yatan bir refakatçi bu şortları kullandığında sürekli olarak iç çamaşırı yıkama ve kurutma sorunundan da kurtulmuş oluyor.

Hasta Şortu ​Nedir

Hasta şortu son dönemlerde hasta olan her yaştan kişinin tercih ettiği ürünlerden birini oluşturuyor. Hastane ortamında kendi eşyalarını kullanmak istemeyen kişiler de bu şortu kullanarak sürekli olarak iç çamaşırı yıkama ve kurutma derdinden de kurtuluyor. Hasta şortları tek kullanımlık olduğundan;

  • Daha temiz bir kullanım,
  • Steril bir şekilde yeni iç çamaşırına sahip olma,
  • Hastane ortamında daha rahat tuvalet ihtiyacını karşılama,
  • İdrar kaçırma sorunu yaşanması durumunda sızdırmazlık sağlama

​​​​​gibi kaliteli kullanım oluşturuyor. Sürekli değiştirilme içeriği sayesinde de idrar yolları iltihaplanması gibi sorunlar da ortaya çıkmıyor. Yalnızca erkekler için değil kadınlar için de steril bir kullanım oluşturuyor. Hastanelerde daha rahat etmek için penye iç giyim ürünlerini kullanmak yerine hastane şortu kullanmak doğru bir seçimi oluşturuyor. Hastayı enfeksiyon riskinden koruyan bu şortlar aynı zamanda hastanın rahat etmesini de sağlıyor. İç çamaşırları ile dolaşmaktan utanan hastalar için çok kaliteli bir tercih oluşturan bu şortlar vücut hatlarını da belli etmediğinden çok etik bir kullanımı da beraberinde getiriyor.

Özellikle ürolojik açıdan sıkıntı yaşayan hastalar, sonda ile dolaşmak zorunda olan hastalar hasta şortlarıyla çok daha temiz bir kullanım sağlıyor. Hastane ortamında kullanılan bir eşyayı kimse evine götürüp yıkamak istemiyor. Hasta şortunda böyle bir durum söz konusu olmuyor. Kullanılan hasta şortu atılarak yerine yenisi kullanılıyor.

Bu durum hastanın hijyeni konusunda da çok etkili olan bir kullanımı oluşturuyor. Hastanede hastanız yatıyor ve iç çamaşırı bakımından sorun yaşıyorsanız tek kullanıma sahip olan hasta şortlarını kullanarak bu sıkıntılı durumu ortadan kaldırabilirsiniz. Hastanede yatmayan veya uzaktan düşünen kişiler için hastanın iç çamaşırı sorunu çok basit bir sorun gibi görünebilir ancak bu durum başlı başına bir sorun oluşturur.

İdrar kaçırma sorunu olan bir hastanın iç çamaşırlarını yıkama, kurutma ve ütüleme işlemi çoğu kişiye zor gelir. Hasta şortu kullanımı sayesinde böyle bir işlem yapmaya da gerek kalmayacaktır. Tek kullanıma sahip olan bu şortlar hastanızın mahremini korumanızı sağlarken aynı zamanda rahatını da sağlayacaktır. Hastaya özel olan hasta şortları çoklu olarak satılırken fiyatlarının da uygun oluşu sayesinde kolayca satın alınabiliyor.

decubitex bası yaralarını önleyen kalça koruyucu boxer

Hastane Şortu

Hastanede yatmak veya hastane ortamına uyum sağlamak çok da kolay değildir. Aileniz dışında bulunan birçok kişi ile odanızı paylaşmak sizlerin mahrem olduğunuz dönemlerde onlarla karşılaşma durumunuz ortaya çıkar. Bu nedenle hastanede yatarken ev ortamında bulunduğunuz gibi değil daha dikkatli ve özenli giyinmeniz gerekecektir. Ancak bazı hastalıklar ve sağlık sorunları insanın kendisini bu anlamda temizlemesine imkan tanımaz. Bu gibi durumlarda hastane şortları kullanmak en doğru tercihi oluşturur. Hastane şortları sayesinde;

  • Sürekli temiz iç çamaşırı aramak gerekmez.
  • Hasta şortunu atarak yerine hemen yenisini giymek daha pratik bir kullanım sağlar.
  • İç çamaşırı gibi vücudunuzu belli etmeyen bir yapıya sahiptir.
  • Geniş ve iç göstermeyen bir yapıya sahip olduğu için utanma duygusu ortaya çıkmaz.
  • Giyilmesi kolay olduğu için hızlı bir şekilde değiştirmek mümkün olacaktır.
  • Ameliyathane gibi alanlardan sonra aynı iç çamaşırını kullanmak zorunda kalınmamış olunur.

Enfeksiyon oluşumu riskini ortadan kaldırır. Hastasının iç çamaşırını sürekli değiştirmek refakatçinin de zorlandığı işleri oluşturuyor. Aynı zamanda yeni ve temiz iç çamaşırı aramak zorunda kalmak da refakatçiyi yorabiliyor. Tek kullanımlık hasta şortları sayesinde iç çamaşırı temizleme derdine son veriliyor. Çok daha steril bir kullanım sağlayan hasta şortları kadın ve erkek hastalar için tercih edilebiliyor. Yumuşak yapısı sayesinde hastanın cildine de herhangi bir zarar vermeyerek, hastane ortamında yeni bir hastalığın ortaya çıkmasını engelliyor.

Hastanın enfeksiyon riskini de ortadan kaldıran tek kullanımlık şortlar, hastaların farklı bir bölüme tedaviye götürülürken de rahat etmesini sağlıyor. Hastanede yatan hastaların Mr, tomografi, röntgen ve ultrason gibi bölümlere götürülmesi sırasında hastaların mahrem alanları hasta şortu kullanımı sayesinde açıkta kalmıyor.

decubitex bası yaralarını önleyen kalça koruyucu boxerTek Kullanımlık Hasta Şortu

Hasta şortları hastanın konfor ve rahatlığını sağlıyor. Bunun yanı sıra mahremiyet gerektiren her ortamda hastanın kendisini iyi hissetmesini sağlıyor. tek kullanımlık hasta şortu ile anjiyo, kolonoskopi, ürolojik işlemler sırasında çok rahat ediliyor. İç çamaşırı kullanmak istemeyen hastalar için tasarlanan bu medikal ürünler yumuşak bir tasarım oluştururken hastayı da rahat eritiyor.

İç çamaşırları gibi tene yapışma, yara etme gibi içerikleri bulunmayan hasta şortları kullan at özelliğine sahip olmasıyla da koku yapmayan bir kullanım sağlıyor. Hastaların rahat etmesini sağlayan bu şortlar bol oluşu ile de rahat bir şekilde giyime uygun oluyor. Hasta şortu kullanmak hastanın rahatına yönelik olan seçimleri oluşturuyor. Bazı hastalar için iç çamaşırı yetiştirmek oldukça güç olabiliyor.

Hastasını çıplak bir şekilde bekletmek istemeyen refakatçiler hasta şortlarını tercih ederek hastalarının ve kendi mağduriyetlerini önleyebiliyor. İç çamaşırlarına yüksek ücret ödemek yerine kullan at yani tek kullanımlık hasta şortunu kullanarak daha doğru bir seçim yapıyor.

Hastanın cilt sağlığına hiçbir zararı olmayan tek kullanımlık şortlar, kumaştan yapılan iç çamaşırları ve slipler gibi hastayı da sıkmıyor. Kaliteli ve özel üretim seçenekleriyle üretilen hasta şortları hastanın hem konforunu, hem rahatlığını hem de sağlıklı olmasını sağlıyor.

Her yaştan hasta için kullanılan bu şortlar kadın ve erkek hastaların rahatlığını ve hijyenini de sağlıyor. Yumuşak yapısı sayesinde ve cildi tahriş etmeyici yapısıyla çoğu kişinin tercih ettiği bir medikal ürünü oluşturuyor. Çoklu olarak satışa sunulan hasta şortu veya tek kullanımlık hastane şortları hastasının rahatını düşünen herkes için sunuluyor.

Diğer Makaleler