Hasta Çevirme Süngeri

Hasta konforu ve rahatını sağlama adına son dönemlerde çok kaliteli materyaller tasarlanıyor. Bu materyallerden bir tanesini de hasta çevirme süngerleri oluşturuyor. Bu süngerler hastaya zarar vermeden ve incitmeden hastanın yatış pozisyonunun değiştirilmesini ve hastayı rahatlatmayı sağlıyor. Hastanın sürekli aynı pozisyonda yatar vaziyette olması hastayı derinden etkileyecek rahatsızlıkları ortaya çıkarabiliyor.

Bu durumu engellemenin en kaliteli ve zararsız şeklini hasta koruyucu ekipmanları kullanımı oluşturuyor. Özellikle sürekli olarak yatağa mahkum olan hastalar için hasta çevirme aparatları akla geliyor. Bu aparatlar hastayı incitmeden temizlik gibi ihtiyaçlarını karşılamayı sağlıyor. Hastaların sürekli aynı pozisyonda yatmaları onlara farklı zararlar verebiliyor.

Hastane enfeksiyonları ve yatak yaraları gibi durumlardan korunmak için hasta çevirme yastık, sünger, bez ve aparatlarına ihtiyaç duyuluyor. Bu aparatlar sayesinde hasta çok daha kolay ve canı yanmadan yatakta çevrilebiliyor. Böylelikle hastanın yatak çarşaflarının değiştirilmesi gibi işlemleri yapmakta oldukça kolay oluyor.

  • Yaşlı,
  • Bacakları tutmayan,
  • Bel bölgesinde sorunu olan,
  • Kısmi felç geçirmiş olan,
  • Bacakları alçıya alınmış olan

​​​​​​Hastalar için bu aparatlar çok rahat bir kullanım oluşturuyor.

​​​​​Hasta Çevirme Süngeri Nedir?

Hasta olmak ve hastalığı sürekli olarak yatarak geçirmek zorunda olan kişilerin bakımı diğer hastalara nazaran çok daha zordur. Günümüzde bu tarz durum yaşayan hastaların bakımını kolaylaştırmak ve onlara incitmeden bakım yapmak için birçok ekipman, materyal ve medikal ürün bulunuyor. Bu alanda araştırma yapan çoğu kişi ise hasta çevirme süngeri nedir? sorusunu soruyor.

decubitex bası yaralarını önleyen destek minderi

Hasta çevirme süngerleri sağa ve sola çevirme konusunda sorun yaşanan hastalar için kullanılan bir üründür. Ürünü kullanmanın amacı hastanın daha kolay şekilde yatış pozisyonunun düzeltilmesidir. Bu süngerlerin kullanımıyla hastanın bel, kalça ve ayaklarına uygulanan küçük bir bası yardımıyla dönmeleri sağlanır. Hasta yatak süngerleri çok kaliteli bir hasta bakım materyalidir.

Bu ürünün kullanımı sayesinde;

  • Yatalak,
  • Kilolu ve yatağa mahkum,
  • Yaşlı ve sinirsel anlamda sorunları bulunduğu için yatakta dönme problemi yaşayan, ayak ve bacak kısmında kırık gibi sorunları olan,
  • Yataktan kalkma konusunda sıkıntı yaşayan ​​kişilerin daha kolay olarak döndürülmesi sağlanır.

Hasta çevirme süngerleri aynı zamanda hastanın nevresimlerinin değişimi, temizleme ve yatış pozisyonumu farklılaştırma alanında kullanılıyor. Bu ürünün kullanımı hasta bakıcı ve refakatçilerin oldukça rahat bir şekilde hastayı kontrol altında tutmalarını sağlıyor. Yatak çevirme süngerleri sayesinde hasta bir yeri acımadan yatak içinde farklı yöne çevrilebiliyor. Böylelikle yatak çarşafının değiştirilmesi, hastanın temizliğinin yapılması ve hastanın terlemeye karşı korunması gibi işlemler de çok kolay oluyor.

Hasta Çevirme Aparatları

Ülkemizde ileri yaş düzeyinde olan kişiler için mutlaka yatak çevirme aparatlarına ihtiyaç duyuluyor. Hasta bakıcı ve refakatçiler bunları kullanarak hasta ile çok daha rahat bir şekilde İlgilenebiliyor. Hastalara zarar vermemek ve canlarını yakmamak isteyen refakatçi ve bakıcılar hastayı çevirmeyi sağlayan bu aparatları kullanabiliyor. Hastanın yatakta yatarken bir taraftan bir tarafa dönmesi gerektiğinde hasta çevirme aparatları kullanılıyor. Böylelikle hastanın canı yanmadan diğer tarafa çevrilmesi mümkün oluyor.

Bazı hastaların oldukça kilolu olduğu göz önünde bulundurulduğunda hasta çevirme aparatlarının kullanımına büyük gerek duyuluyor. Bu aparat kullanılmadığında ise hastayı çevirme sırasında vücudundaki çeşitli bölgelere zarar vermek mümkün olabiliyor. Bunun yanı sıra hastaları yatakta çevirirken düşmesi veya bir yere çarpması gibi olumsuz durumlar da ortaya çıkabiliyor. Hastaları yatak içinde çevirmeye yarayan bu süngerler son derece kaliteli tasarımlarla üretiliyor.

Hastaların cildine veya diğer özelliklerine hiçbir zarar vermiyor. Bu süngerler elastik yapısı ile hastaların bacak kısmını ve bel bölgesini kavrıyor. Böylelikle hasta rahat bir şekilde yatak içerisinde döndürülebiliyor. Hastaların hassas tenlerine ve Kemik yapısına hiçbir zararı dokunmayan bu süngerler hastanın yatar pozisyonda farklı tarafa dönmesini sağlıyor. Refakatçi ve hasta bakıcılar hasta çevirme süngerlerini rahat bir şekilde kullanabiliyor.

Böylelikle hastalarının yatış pozisyonlarının diledikleri zaman kolaylıkla ve tek başlarına değiştirebiliyor. Aynı zamanda taşıma konusunda da zorluk çıkarmayan bu süngerlerin hafif yapıya sahip olması sorunsuz bir kullanımı ortaya çıkarıyor. Farklı ebatlarla tasarlanan bu süngerler hastaların konfor ve rahatlığına yönelik olarak tasarlanan materyalleri oluşturuyor. Hasta bakımında hem bakıcı hem de hastaya yarar sağlıyor.

İki bacağı rahatlıkla ve tek tek içine alan bu süngerler hastanın beliyle bacakları arasında bir koordine oluşturuyor ve hasta bir taraftan bir tarafa dönerken beliyle birlikte bacaklarının dönmesi sağlanıyor. Son derece kaliteli olan bu ürün hastalar için çok rahatlatıcı bir ürünü ortaya çıkarıyor. Hasta çevirme süngerleri hastanın canı yanmadan ve incinmeden yatakta döndürülmesini sağlıyor.

Hasta Çevirme Aparatı Fiyatları

Hasta çevirme aparatlarına son dönemlerde büyük ihtiyaç duyuluyor. Hasta bakımı konusunda hastayı döndürmek en zor olan işlerden birini oluşturuyor. Özellikle hasta bakıcılar bu işi yaparken yalnız başlarına olduklarında çok zorlanıyor. Ancak hasta çevirme süngerleri ve aparatları sayesinde hasta bakıcı tek başına olduğunda bile zorlanmadan hastayı yatakta çevirebiliyor. Hasta çevirme süngerleri aynı zamanda hastanın yatak içinde daha kolay hareket etmesini ve yataktan inmesini de sağlıyor.

decubitex bası yaralarını önleyen destek minderiHasta çevirme aparatı fiyatları ürünün kalitesine göre değişim gösteriyor. Fiyatları 150 lira ile 300 lira arasında değişen hasta çevirme aparatları oldukça kullanışlı olan bir ürünü de ortaya çıkarıyor. Hastaları yatakta yatarken rahat bir şekilde çevirmeye yarayan bu ürünler kaliteli olduğunda uzun yıllar kullanılabiliyor. Çok fazla ağır olmayan hasta çevirme aparatları bir kişi tarafından kolaylıkla taşınabiliyor. Hastanın bacaklarını ve bel bölgesini kavrayarak hastayı rahat bir şekilde yatağın diğer tarafına döndürmeyi sağlıyor.

Aynı zamanda yatak çarşafı değiştirirken de yatak çevirme aparatları ve süngerine büyük ihtiyaç oluyor. Uygun fiyatlarla satışa sunulan bu ürünler hastanın rahatını da sağlıyor. Hastayı bir tarafa çevirirken canını yakmak ve ona dokunarak incitmek mümkün olurken hasta çevirme aparatları ile bu duruma gerek kalmıyor. Hastanın bacaklarını ve bel bölgesini bu aparata yerleştirerek rahat bir şekilde sağa veya sola döndürmek mümkün oluyor.

Hasta çevirme aparatı özellikle bayan hastalar için çok daha kaliteli bir kullanım sağlıyor. Erkek Hasta bakıcıların bayan hastaya dokunma durumu da ortadan kaldıran bu materyaller günümüzün en modern medikal araçlarını oluşturuyor. Hastaların rahatlığına, hijyenine ve aynı zamanda temizliğine katkı sağlayan bu ürünler uygun fiyatları ile de tercih ediliyor. Hasta çevirme aparatlarını 150 lira ile 350 lira arasında satın almak mümkün olurken hastayı çevirmek için kullanılan süngerler bu alanda en çok gerekli olan eşyaları oluşturuyor.

Hastaların yatakta dönmesinin çok zor olduğu, özellikle yatalak hastalarda bunun İmkansız olduğu düşünüldüğünde hasta çevirme yastık, sünger ve aparatlarına büyük ihtiyaç duyuluyor. Hastaya incitmeden ve canını yakmadan bakım yapmak isteyenler bu ürünleri tercih edebiliyor.

Oldukça uygun fiyatlı olan hasta çevirme yastığı, süngeri ve bezleri hasta bakıcıların ve refakatçilerin işlerini rahatlıkla görüyor. Aynı zamanda hastanın da canı yanmadan yatak içinde dönmesini sağlıyor. Hastanın konforunu sağlayan bu ürünler yaşlı ve yatalak hastalarda ve aynı zamanda bel bölgesini hareket ettirmede zorlanan hastalarda daha çok kullanılıyor.

Diğer Makaleler